Predaj: Historická vila Wolf s výhľadom, Praha 5 - Barrandov

Predaj: Historická vila Wolf s výhľadom, Praha 5 - Barrandov

Predaj: Historická vila Wolf s výhľadom, Praha 5 - Barrandov

ID: 0670

 • Vila 436 m²
 • Pozemok 1 340 m²
 • Balkóny 25 m²
 • Spálne 4
 • Kúpeľne 4
 • Cena Na vyžiadanie

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

 • po rekonštrukcii
 • 3 parkovacie miesta
 • výhľad na Vltavu
 • udržiavaná záhrada
 • žiadaná lokalita
 • súkromie

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

Slovakia Sotheby’s Int. Realty, v spolupráci so svojou českou pobočkou, ponúka na predaj historickú vilu na Barrandove, ktorá bola postavená v roku 1940 architektom Vladimírom Grégrom pre manželov Wolfových, po ktorých vila nesie svoje meno. Vila ponúka veľkorysý interiér s nádhernými výhľadmi do záhrady, údolia rieky Vltavy a na protiľahlý Braník.
 
Prvé nadzemné podlažie disponuje vstupnou halou, samostatnou kuchyňou s oddelenou servisnou miestnosťou a skladom a priestrannou otvorenou obývacou izbou o výmere viac ako 70 m² s priestorom pre jedálenský stôl. Obývaciemu priestoru dominuje rad okien a presklené dvojkrídlové dvere na juhovýchodnej stene, vďaka ktorým je priestor veľmi svetlý a je možné priamo vstúpiť na terasu s vonkajším sedením, pergolou a schodmi do záhrady. Na tomto podlaží sa nachádza aj denná toaleta a práčovňa.
 
Celé druhé podlažie vily slúži ako master bedroom. Nachádza sa tu taktiež ďalšia priestranná obývacia miestnosť s knižnicou a pracovňou, dva šatníky a samostatná spálňa s vlastnou kúpeľňou. Zo spálne aj obývacej miestnosti vedie priamy vstup na balkón o výmere 18 m². Tretie podlažie ponúka dve spálne disponujúce vlastnou kúpeľňou a samostatným vstupom na balkón. 

V suteréne vily sa nachádza hosťovská izba s vlastnou kúpeľňou, technická miestnosť a ďalších 5 miestností, ktoré sú aktuálne využívané ako skladovací priestor a ktoré je možné
do budúcna využiť podľa individuálnych potrieb, napríklad ako priestor pre fitness, domáce kino alebo saunu. Vďaka svahovitému pozemku okolo vily disponuje suterén oknami, ktoré dovnútra miestností vpúšťajú dostatok denného svetla.

Vila prešla rekonštrukciou v roku 2013, ktorá zahŕňala kompletnú výmenu technického zázemia domu, nové okná, kúpeľne, strechu a podkrovnú vstavbu.
 
K domu prislúcha taktiež garáž pre jedno vozidlo a ďalšie dve garážové státia na susediacom pozemku. Vila je momentálne dlhodobo prenajatá.

Lokalita - Praha 5, Barrandov

Barrandov je takmer stovky rokov známy ako „továreň na sny“, a to vďaka filmovým ateliérom, ktoré vybudoval Miloš Havel a Ing. Václav Havel, ktorí sa rozhodli vybudovať štvrť inšpirovanú Kaliforniou. Vďaka blízkym Barrandovským terasám s reštauráciou a bazénom dostáva miesto v súčasnej dobe nový nádych a nadväzuje na pôvodnú tradíciu spoločenského vyžitia v tejto časti mesta. Do centra Prahy i jej okolia je vďaka Barrandovskému mostu a električkovej trati veľmi dobré spojenie. Na letisko Václava Havla dôjdete autom počas 15 minút.

Nehnuteľnosti na mape

Predaj: Historická vila Wolf s výhľadom, Praha 5 - Barrandov